top of page

Шановні колеги!

У рамках реформування системи охорони здоров’я ми і наші пацієнти нарешті отримали право проводити лікування та, відповідно, лікуватися за сучасними міжнародними стандартами.

Для цього нам потрібно впроваджувати Нові клінічні протоколи Ми хочемо бути корисними і приймати посильну участь в реформі.  На цій сторінці ми будемо викладати вже затверджені у нас протоколи з професійним перекладом за клінічною настановою https://www.uptodate.com/

За посиланнями знаходяться: Наказ http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0530-17

Офіційна інструкція http://moz.gov.ua/article/for-medical-staff/jak-vprovadzhuvati-novi-klinichni-protokoli-instrukcija-dlja-likariv

Цитата з інструкції (для вашого керівництва): «МОЗ України обирає клінічні настанови (згідно з Переліком джерел), які зможуть впроваджуватися в лікарську практику в Україні як клінічні протоколи без проходження тривалої (мінімум 34-тижневої) процедури адаптації. Тобто, застосування протоколів можливе одразу після затвердження МОЗ України текстів протоколів українською мовою або посилань на джерело їх розміщення чи публікації. Заклади охорони здоров'я мають право самостійно обирати та перекладати протоколи. Такі протоколи, затвердженні внутрішнім наказом ЗОЗ, дозволяється використовувати в роботі. " Тобто: якщо у вас є переклад (без змін) протоколу з переліку рекомендованого МОЗ (наприклад, https://www.uptodate.com/), то ви затверджуєте його наказом по лікувальному закладу, без додаткового погодження Простими словами: Берете обкладинку старого протоколу, змінюєте назву, змінюєте посилання на клінічну настанову, (https://www.uptodate.com/), вносите зміни в інформовану згоду (пишете, що «за таким-то протоколом» і на цьому затвердження закінчується.


Понад важливо: Новий клінічний протокол є альтернативою уніфікованому (старому протоколу). Якщо старий протокол вам щось забороняє, а новий дозволяє і пацієнт хоче лікуватись за сучасним стандартом – то діє новий клінічний протокол.

Трошки незручностей: Для того, щоб отримати оригінал протоколу потрібно один раз зареєструватися на https://www.uptodate.com/ та заплатити $15, щоб потім без обмежень користуватися базою.

bottom of page