top of page

5 фактів про цукровий діабет і ваш зір, які ви могли не знати

  1. Для розвитку більшості хвороб очей, спричинених цукровим діабетом, потрібно від 5 до 10 років.


Проте це не означає, що з зором протягом 5 років буде все «ок». Ураження очей через підвищений рівень глюкози в крові спочатку не проявляється симптомами. При цукровому діабеті:

  • уражується сітківка

  • з'являються судинні розростання

  • виникають крововиливи та набряки на сітківці, крововиливи у склисте тіло

  • підвищується сухість очей

  • виникають ячмені, мейбомеїти


  1. Люди з цукровим діабетом удвічі частіше хворіють на катаракту.


Катаракта прогресує швидше у дорослих із цукровим діабетом, ніж у людей без нього. Високий рівень глюкози в крові призводить до накопичення клітин і білків у кришталику ока, що робить його каламутним. Лікування цукрового діабету може допомогти відстрочити виникнення катаракти.


  1. Цукровий діабет може спричинити параліч очних м'язів і призвести до двоїння в очах.


Коли цукровий діабет завдає значної шкоди, це може призвести до паралічу м'язів, які рухають очима. Якщо один або кілька м'язів одного ока не працюють належним чином, мозок отримує два зображення замість одного. Це проявляється двоїнням в очах або диплопією.


  1. Люди з цукровим діабетом більш схильні до очних інфекцій.


Якщо цукровий діабет не контролюється належним чином, він може вплинути на імунну систему організму, знижуючи здатність боротися з інфекцією. Це призводить до кон'юнктивіту чи інших очних інфекцій.


  1. Через цукровий діабет зір може бути затуманеним.


У людини з цукровим діабетом може бути розмитий зір, який то виникає, то зникає. Стан нормалізується, якщо рівень глюкози контролюється. Тому порада: перед перевіркою зору обов’язково стабілізуйте рівень глюкози в крові, щоб отримати правильний рецепт на окуляри.


Джерело: AAO

6 переглядів

Comentarios


bottom of page