Кон’юнктивіт – це запальне захворювання, яке вражає слизову оболонку ока. У нормі вона має ніжний рожевий колір і забезпечує оку зволоження, коли ми кліпаємо. Але якщо виникає запалення, з’являються неприємні симптоми: почервоніння, сльозотеча, свербіж, а також відчуття «піску в очах». Може утворюватись гній, особливо вранці, коли вії «злипаються». А ви помічали таке?
Кон’юнктивіт може бути викликаний різними причинами: інфекціями (вірусами або бактеріями) або алергією. Важливо визначити, що саме стало причиною, адже від цього залежить лікування. Наприклад, алергічний кон'юнктивіт часто виникає під час цвітіння рослин та супроводжується сльозотечею і набряком. Вірусний кон'юнктивіт може бути одним із симптомів хвороб, таких як COVID-19. А бактеріальна форма потребує особливої уваги до гігієни, щоб уникнути поширення інфекції.
Чи може зір «впасти» через кон’юнктивіт? На щастя, саме захворювання не впливає на зорову функцію. Проте через набряк і свербіж бачити може бути важче, але це тимчасово.
Що робити, щоб не допустити кон’юнктивіту? Дотримуйтесь гігієни, уникайте чіпання очей брудними руками та захищайте їх від пилу або піску. Якщо симптоми вже з’явилися – не гайте часу, звертайтеся до лікаря. Адже очі дуже чутливі до неправильного лікування.
Джерело: Платформа доказової інформації про здоров’я «Бережи себе»
コメント