top of page

Виразка рогівки: що це та як лікувати?

Виразку рогівки часто діагностують у тих, хто використовує контактні лінзи. Вона проявляється почервонінням очей, болем, відчуттям, ніби щось потрапило в очі, нечіткістю зору та світлобоязню.


Найвищий ризик розвитку виразок рогівки – у жінок віком 25-34 років. Найчастіша причина – це бактеріальні інфекції. У деяких випадках невеличкі подряпини чи розриви на рогівці призводять до поширення таких інфекцій.


Навіть при своєчасному лікуванні можуть розвиватися серйозні ускладнення, що включають рубцювання або перфорацію рогівки, глаукому, катаракту, передні та задні синехії, а також втрату зору. Враховуючи ризик незворотного погіршення зору чи прогресування захворювання до перфорації, виразка рогівки вважається невідкладним станом в офтальмології.


Більшість інфекцій лікують очними краплями з антибіотиком. У тяжких випадках вам можуть рекомендувати кератопластику аутосклерою. Хірургічне втручання полягає у закритті дефекту рогівки власними тканинами. Зазвичай проводиться, щоб зупинити прогресію виразки та не допустити її перфорацію та випадіння внутрішніх утворів і середовищ ока. 


Тому не гайте дорогоцінний час, запишіться на консультацію до офтальмолога при появі симптомів виразки рогівки, збережіть свій зір!


Джерело: American Academy of Ophthalmology

7 переглядів

Comments


bottom of page